Cel: Kompleksowa opieka prawna dla przedsiębiorstw, które potrzebują fachowego wsparcia

 

W obecnych, szybko zmieniających się czasach przeróżne aspekty prawne nieustannie towarzyszą życiu codziennemu każdego z nas. Często są to sytuacje niezrozumiałe, w których niezbędne jest wsparcie specjalisty. Komfort jaki daje świadomość posiadania fachowej pomocy prawnej na wyciagnięcie ręki jest nie do przecenienia. Nasze usługi to prosta i skuteczna forma wsparcia, dopasowana do indywidualnych potrzeb klienta.

Zarządca oferty:

Maciej Schab

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

(+48) 530 264 429

1. Eksperckie usługi prawne

ODZYSKIWANIE STRACONYCH ŚRODKÓW FINANSOWYCH

W przestrzeni biznesowej nie wszyscy poruszają się zgodnie z przepisami prawa. Pomagamy odzyskać utracone środki finansowe powstałe wskutek nieuczciwych działań podmiotów współpracujących. Usługa obejmuje:

 

arrowwięcej informacji
 • niezapłacone faktury
 • nieuregulowane pożyczki
 • nieuczciwe umowy finansowe
 • niekorzystne kontrakty
 • nieuczciwe zapisy w umowach o odszkodowania
 • podatki
 • nieuczciwe praktyki rynkowe
arrowZwiń

OUTSORCING PRAWNY

Nie każdej firmie opłaca się tworzenie własnego działu prawnego, dlatego proponujemy kompleksowe usługi prawne, które przygotują przedsiębiorstwo na każde zdarzenie. Usługa obejmuje:

arrowwięcej informacji
 • doradztwo prawne
 • przygotowywanie umów, pism i dokumentów
 • opinie prawne
 • analiza umów, pism i dokumentów
 • negocjacje
 • reprezentacja przed organami Administracji i Sądem oraz innymi
 • sprawdzanie kontrahentów
arrowZwiń

SUKCESJA BIZNESU

W ciągu najbliższych kilku lat ok. 70% wszystkich firm rodzinnych zostanie przekazana w ręce kolejnego pokolenia. Badania pokazują, że wpływa to na rentowość biznesu, dlatego proponujemy wsparcie w przejęciu sterów przez następne pokolenie właścicieli.

arrowwięcej informacji
 • Sukcesja Majątkowa – dobieramy odpowiednie rozwiązania prawne, podatkowe i finansowe.
 • Sukcesja Kompetencyjna – doradztwo gospodarcze, zarządcze prawne i psychologia biznesu.

Procesy Sukcesji są bardzo złożone i indywidualnie dostosowane do danego podmiotu gospodarczego.

arrowZwiń

PROJEKT „SZYTY NA MIARĘ”

Elastyczność i indywidualne podejście jest tym, co nas wyróżnia, dlatego pozostajemy otwarci na niestandardowe rozwiązania. Jesteśmy gotowi przygotować projekt prawno-finansowy specjalnie dla konkretnej firmy lub branży, który pomoże w rozwiązaniu zaistniałego problemu.

 

arrowwięcej informacji

Etapy działania

 • 1
  Konsultacja
 • 2
  Audyt
 • 3
  Koncepcja
 • 4
  Strategia
 • 5
  Wdrożenie

Przykładowy projekt

Pomoc firmom z branży budowlanej w odzyskiwaniu środków od inwestora z bezprawnie zatrzymanej kaucji gwarancyjnej.

 

Rozwiązanie: Aby skutecznie odzyskać zwrot kaucji od inwestora lub wykonawcy, najlepiej skorzystać z pomocy prawnika posiadającego wiedzę i doświadczenie w tym zakresie. Prowadzenie sprawy o uzyskanie zwrotu kaucji, wiążę się na etapie wstępnym z szeregiem pism, natomiast w drugim etapie – z długotrwałym i skomplikowanym procesem sądowym.

arrowZwiń

2. Pakiety usług prawnych w formie abonamentowej

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, oferujemy innowacyjny produkt ochrony prawnej w dwóch różnych wariantach abonamentu. Do współpracy zapraszamy również przedsiębiorstwa, które chciałyby objąć indywidualną opieka prawną swoich pracowników. Poniżej przedstawiamy główne kategorie aspektów prawnych, które zawierają się w naszej usłudze.

 

 

BASIC

PAKIET

PODSTAWOWY

50

/mc

SILVER

PAKIET

KADRA WYŻSZA

175

/mc

 

SZCZEGÓŁY PAKIETÓW

 

 

Główne kategorie aspektów prawnych, które zawierają się w pakietach abonamentowych:

1

Wypadek – poszkodowany

Niezależnie od rodzaju wypadku świadczymy konsultacje i udzielamy wskazówek odnośnie możliwości podjęcia określonych kroków. Oferujemy wsparcie m.in. w uzyskaniu auta zastępczego w przypadku szkody komunikacyjnej czy w prowadzeniu sporu z ubezpieczycielem, zabezpieczamy koszty niezbędne na zakup środków medycznych. Pomagamy również w wywalczeniu satysfakcjonującego odszkodowania.

2

Audyt umów finansowych

Skutecznie przeciwdziałamy niekorzystnym zapisom we wszelkiego rodzaju umowach finansowych. Specjalizujemy się w audytach umów kredytowych, ale również wspieramy naszych klientów m.in. w zakresie sporów o odszkodowania i odzyskiwania środków finansowych z produktów inwestycyjno-oszczędnościowych.

3

Weryfikacja umów z deweloperem

Oferujemy weryfikację umowy deweloperskiej oraz konsultacje na każdym etapie transakcji – od zakupu aż do odbioru końcowego. Analizujemy umowy pod kątem zapisów niedozwolonych i niekorzystnych, terminów oraz kar umownych. Pomagamy również w negocjowaniu warunków umowy oraz zajmujemy się już zawartymi niekorzystnymi umowami.

4

Spory z deweloperem

Pomagamy w sytuacjach, kiedy deweloper nie wywiązuje się z zawartej umowy oraz działa niezgodnie z obowiązującym prawem. Teoretycznie - często jest silniejszym podmiotem w przypadku sporu, ale praktycznie – istnieje możliwość zmniejszenia tego dysonansu, niezależnie czy deweloper opóźnia się z realizacją inwestycji czy może nie wywiązuje się z realizacji naprawy usterek zatwierdzonych protokołem zdawczo-odbiorczym.

5

Umowy z podwykonawcą, remont, budowa domu – konsultacja

Pomagamy właściwie skonstruować umowy, protokoły oraz pozostałe dokumenty odbioru wykonanych prac, niezależnie od skali przedsięwzięcia. W skład naszego zespołu wchodzą rzeczoznawcy majątkowi i osoby z uprawieniami budowlanymi, którzy na każdym etapie precyzyjnie wskazują na zagrożenia bądź błędy wykonawcy.

6

Przygotowanie propozycji oferty finansowej

Właściwe finansowanie konkretnego zamierzenia inwestycyjnego często jest bardzo problematyczne i skomplikowane. Przygotowujemy zestawienia produktów dopasowanych do indywidualnych potrzeb klienta, pomagamy w dopasowaniu najlepszych rozwiązań oraz w wyborze najkorzystniejszej oferty finansowej. W jasny sposób wyjaśnimy każdy aspekt sprawy wraz z analizą niezbędnych umów.

7

Prawo spadkowe

Prawo spadkowe pomaga uporządkować sytuację prawną na wypadek najgorszych zdarzeń losowych, dając pewność, że założone wizje i zamierzenia będą realizowane zgodnie z planem. W zakresie tej usługi wyjaśniamy zawiłe problemy oraz pomagamy przy konstruowaniu pism i wezwań w przedmiocie roszczeń spadkowych.

8

Testament

O znaczeniu uregulowania istotnych spraw na wypadek zdarzeń losowych nikogo nie trzeba przekonywać. Pomagamy w skonstruowaniu dokumentu, który w najpełniejszym stopniu odzwierciedla wolę przyszłego spadkodawcy. Analizujemy każdą sytuację indywidualnie i służymy konsultacjami na każdym etapie sprawy.

9

Rozwód

Konsultacje w zakresie postępowań rozwodowych są niezwykle istotnym elementem, który powinien poprzedzać podjęcie tak ważnej, osobistej decyzji. W przypadku sporów małżeńskich wygrywa ta strona, która ma więcej namacalnych argumentów. Konsultacja z naszym zespołem może okazać się nieocenionym wsparciem, ponieważ jako nieliczni na rynku usług prawniczych dajemy również możliwość skorzystania z usług wykwalifikowanego biura detektywistycznego.

10

Audyt rachunków domowych

Posiadamy doświadczenie w opracowywaniu optymalnych rozwiązań ukierunkowanych na budżety domowe. Łączenie pewnych usług i konsolidowanie zobowiązań finansowych pomaga w uzyskaniu większej płynności ekonomicznej i korzystnie wpływa na domowy budżet. Proponowane rozwiązania są w stanie wykreować przejrzystą sytuację, w której precyzyjnie zaplanowane wydatki pomogą skonstruować domowy system oszczędzania.

11

Konsultacja prawnicza – spotkanie on-line

Często zdarza się, że sytuacje które wymagają fachowej pomocy pojawiają się niespodziewanie. Szybka konsultacja prawnicza on-line ułatwia podjęcie właściwych decyzji. Dokonujemy analizy, bazując na otrzymanych informacjach, a następnie wskazujemy konkretne rozwiązania.

Dlaczego warto?

 • Od samego początku proponujemy jasne, uczciwe oraz transparentne warunki współpracy. Wierzymy, że obustronne zaufanie jest podstawą efektywnej i skutecznej współpracy.
 • Indywidualnie dopasowane wsparcie prawne to proste i skuteczne rozwiązanie dla Twojego biznesu, które daje poczucie komfortu i świadomość, że zawsze możesz liczyć na pomoc.
 • Współpracujemy z doświadczonymi prawnikami, specjalizującymi się w różnych dziedzinach. Proponowane rozwiązania są dopasowane do specyfiki branży, w jakiej działa Twoja firma.
 • Abonamentową opiekę prawną możesz nabyć również dla swoich pracowników, dzięki czemu nie tylko zwiększysz swoją konkurencyjność, ale również uzyskasz świetny atut podczas rekrutacji.

Oszczędzasz nawet do 100% kosztów.

 

Partnerzy merytoryczni:

Griffin Consulting

Zespół ekspertów z wieloletnim doświadczeniem, którzy specjalizują się w dziedzinach takich jak: prawo, finanse, sprzedaż, call center i zarządzanie projektami. Korzystając z silnych fundamentów, jakie daje teoretyczna wiedza na temat finansów i prawa, Griffin Consulting tworzy i realizuje nowoczesne rozwiązania związane z branżą finansowo-prawną, łącząc je we wspólną całość i proponując rozwiązania, które nie generują niepotrzebnych kosztów po stronie Klienta. Obsługa na najwyższym poziomie oraz nieustający rozwój sprawiły, że spółka Griffin Consulting została obdarzona zaufaniem wielu Klientów i obecnie stanowi przykład dla innych firm w swojej branży.

Informacja merytoryczna:

Łukasz Sroka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

(+48) 500 233 726

Misja Griffin Consulting

Naszą misją jest wskazywanie obszarów i procesów, w życiu prywatnym i firmie, w których znajdują się zasoby materialne oraz pomoc w ich zabezpieczeniu i pomnażaniu. Jesteśmy również po to, by przestrzegać przed sytuacjami, które mogą spowodować lub powodują stratę owych zasobów. Działamy skutecznie tam, gdzie już do niej doszło.

Kontakt

Schab

Kontakt w sprawie oferty:

Maciej Schab

Customer Service Director

tel: (+48) 530 264 429

Rutkowska

Kontakt w sprawie oferty:

Aleksandra Rutkowska-Tkaczyk

Senior New Business Advisor

tel: (+48) 536 283 056